Wunderbar

Raumfeld Soundbar

5.999,- zł
Wszystkie ceny zawierają VAT. plus Koszt przesyłki 129,- zł
Gotowy do wysyłki w przeciągu jednego dnia roboczego.  Termin dostawy
 • Testuj przez 8 tygodni
 • Darmowy zwrot
 • Bezpośrednio od producenta

Najważniejsze cechy

Dlatego kochamy ten produkt
Raumfeld Soundbar z potężnym, bezprzewodowym subwooferem perfekcyjnie łączy w sobie porywający dźwięk filmowy i telewizyjny, z możliwościami streamingu muzyki w jakości hi-fi i współpracy z systemem multiroom poprzez Twoją domową sieć wi-fi. Dzięki technologii Raumfeld Wellenfeld, a także smukłej i płaskiej konstrukcji, subwoofer wypełni dźwiękiem całe pomieszczenie i zmieści się pod sofą. 
Zalety na jeden rzut oka
 • soundbar z aktywnym, bezprzewodowym subwooferem, wifi i Bluetooth
 • technologia Wellenfeld wytwarza realistyczny dźwięk niezależnie od pozycji słuchacza w pomieszczeniu
 • realistyczne, naturalne odwzorowanie muzyki dzięki zrównoważonemu dźwiękowi,
 • obsługa za pomocą aplikacji Raumfeld lub pilota
 • 9 wysokiej jakości driverów (6 w soundbarze, 3 w subwooferze) zapewnia odtwarzanie szerokiego i detalicznego spektrum dźwięku
 • streaming muzyki z serwisów Spotify, SoundCloud, Tidal, TuneIn, Google Cast (od 2016) oraz Twoich własnych bibliotek muzycznych
 • łatwa instalacja: podłączenie do telewizora za pomocą jednego kabla HDMI, subwoofer łączy się z soundbarem bezprzewodowo
Raumfeld Soundbar review of av-magazin.de

Raumfeld Soundbar review of av-magazin.de
av-magazin.de07.03.2016
Wszystkie recenzje i testy
Raumfeld Soundbar jest idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto szuka kompaktowego systemu dźwiękowego do swojego salonu. Smukły soundbar i kompaktowy, bezprzewodowy subwoofer zmieszczą się wszędzie i zapewnią idealną jakość dźwięku bez względu na Twoje usytuowanie w pomieszczeniu. Wystarczy, że podłączysz soundbar do telewizora kablem HDMI, a subwoofer będzie się z nim komunikował bezprzewodowo. Nie potrzebujesz żadnych dodatkowych kabli, ani urządzeń (np. wzmacniaczy).

Dla ułatwienia instalacji, soundbar jest wyposażony w podstawkę oraz otwory montażowe.

Technologia Wellenfeld - idealna reprodukcja dźwięku zaprojektowana w Berlinie

Nasi berlińscy designerzy stworzyli Technologię Wellenfeld, aby osiągnąć idealną reprodukcję dźwięku. Dzięki kombinacji ultraszybkich chipów DSP i dopracowanego algorytmu, 6 driverów schowanych we wnętrzu soundbaru pracuje perfekcyjnie i tworzy dla Ciebie efekt dźwięku trójwymiarowego.

W przeciwieństwie do technologii wirtualnego dźwięku przestrzennego, algorytm użyty w Raumfeld Soundbar nie posługuje się jedynie psychoakustyką. Zamiast tego, idealnie sterowana praca 6 driverów sprawia, że całe pomieszczenie wypełnia się dźwiękiem w jakości kinowej, który usłyszysz i poczujesz niezależnie od miejsca, w którym usiądziesz.

Szerokie spektrum dźwiękowe w całym pomieszczeniu

Większosć systemów dźwiękowych brzmi naprawdę dobrze dopiero po czasochłonnym procesie pozycjonowania i wtedy, gdy znajdziesz idealny punkt odsłuchowy w pomieszczeniu, tzw. sweet spot. Raumfeld Soundbar tworzy dla Ciebie i Twojej rodziny szeroką scenę dźwięku i sprawia, że sweet spot znajduje się w niemal każdym miejscu salonu. Teraz wszyscy, którzy oglądają z Tobą film, mogą poczuć się jak w prawdziwym kinie.

Soundbar + bezprzewodowy subwoofer = perfekcyjna harmonia

Zintegrowany wzmacniacz klasy D generuje dla sześciu driverów 70 mm moc rzędu 150 watów i ciśnienie akustyczne do 102 dB.

Te osiągnięcia uzupełnia aktywny subwoofer, który dzięki kompatkowej konstrukcji i minimalistycznemu designowi wpasuje się świetnie w każde wnętrze. Urządzenie można postawić w pozycji pionowej lub też położyć na podłodze i wsunąć pod sofę. Subwoofer nie wymaga kabli i odbiera sygnał soundbaru drogą radiową na odległość do 10 metrów, bez straty w jakości dźwięku i bez przerw w odbiorze. Trzy dużej mocy woofery reprodukują bas o częstotliwości 35Hz, który dzięki zintegrowanemu wzmacniaczowi jest jeszcze potężniejszy. Praktyczna rada: soundbar i subwoofer automatycznie połaczą się ze sobą drogą bezprzewodową. Unikniesz dzięki temu kłopotliwej konfiguracji.

Ponadczasowy, nagradzany design

Smukły i elegancki soundbar w parze z kompaktowym subwooferem zdobyły prestiżową nagrodę IF Design Award. Jury podkreśliło szczególnie bezkompromisowy styl zestawu. Lakierowane, drewniane obudowy urządzeń są wzmocnione elementami ze szczotkowanego aluminium, które nadają systemowi dźwiękowemu ponadczasowy wygląd. Soundbar i subwoofer idealnie pasują do każdego wnętrza – soundbar świetnie wyląda tuż pod telewizorem, a kompaktowa konstrukcja bezprzewodowego subwoofera sprawia, że zmieści się wszędzie, nawet pod sofą i obok szafki telewizyjnej.

Raumfeld Multiroom

Podobnie jak wszystkie produkty firmy Raumfeld, soundbar posiada zintegrowany moduł bezprzewodowy. Pozwala to na korzystanie ze wszystkich możliwości sieci wi-fi: streamingu muzyki w formatach bezstratnych z serwisów streamingowych oraz Twoich własnych zasobów muzycznych z różnych źródeł. Soundbar i aktywny subwoofer współpracują z istniejącą siecią multiroom oraz innymi urządzeniami Raumfeld.

HDMI z ARC/CEC, optyczne wejścia cyfrowe i stereo RCA

Duża ilość złącz zintegorwanych w soundbarze zapewnia maksymalną elastyczność rozwiązań dźwiękowych. HDMI 1.4 z Audio Return Channel (ARC) sprawia, że złącze HDMI działa jako kanał wejściowy lub wyjściowy, w zależności od źródła dźwięku. Soundbar współpracuje również z CEC – standardem, który zapewnia kontrolę wszystkich urządzeń za pomocą jednego pilota – jeżeli Twój telewizor posiada tę funkcję możesz obsługiwać Raumfeld Soundbar swoim zwykłym pilotem.

Możesz również sterować soundbarem za pomocą dołączonego pilota, wykonanego ze szczotkowanego aluminium. Jego specjalną cechą, znaną z innych systemów Raumfeld, są przyciski bezpośredniego wyboru, które ułatwiają szybkie włączenie ulubionych funkcji. Możesz również użyć bezpłatnej aplikacji Raumfeld App do zarządzania dźwiękiem soundbaru. Raumfeld zawsze oferuje Ci elastyczne i sprawdzone rozwiązania.

Nowa wolność muzyki

Z Raumfeld słuchasz milionów piosenek na głośnikach WiFi i sterujesz wszystko bezprzewodowo za pomocą aplikacji mobilnej. W przeciwieństwie do innych metod streamingu, przesył w głośnikach Raumfeld następuje bezstratnie. Raumfeld jest regularnie doceniany przez fachową prasę za łatwą obsługę w połączeniu z ponadprzeciętnie dobrym dźwiękiem.

Muzyka z każdego źródła

Spotify, TIDAL, SoundCloud, aplikacje z Google Cast, własne kolekcje muzyki itd. Odkrywaj miliony piosenek dxięki usługom streamingowym takim jak Spotify, TIDAL i SoundCloud. Odtwarzaj na urządzeniach Raumfeld swoje własne kolekcje muzyki, które zapisane są na serwerze, pamięci USB lub Twoim smartfonie/tablecie. Wspierane są wszystkie popularne formaty audio: MP3, WAV, OGG Vorbis, ASF, WMA i AAC. Raumfeld wspiera również gapless playback, Twoją muzykę z iTunes i playlisty.

Podłącz Twój odtwarzacz płyt winylowych lub CD do złącza Line-in jednego z urządzeń Raumfeld i streamuj sygnał tych urządzeń do innych pomieszczeń. Odtwarzaj płytę winylową np. w salonie i słuchaj ją poprzez Connector na Twoim Raumfeld One S w kuchni.

Muzyka w wielu pomieszczeniach

Multiroom i Multimusic Raumfeld oferuje głośniki WiFi i odtwarzacze sieciowe dla każdego pomieszczenia i zastosowania. Od Mini głośników WiFi po high-endowe głośniki stojące WiFi. Użyj wielu głośników lub przygotowanych zestawów multiroom dla tej samej lub różnej muzyki w wielu pomieszczeniach. Głośniki komunikują się bezprzewodowo między sobą, przesył muzyki następuje bezstratnie.

Aplikacja Raumfeld Controller

Za pomoca jednej, jedynej aplikacji sterujesz głośnikami WiFi Raumfeld, przeszukujesz swoją kolekcję muzyki jak w sklepie z płytami lub układasz playlisty. Dopasuj brzmienie, wyreguluj głośność w róznych strefach, zapisz swoih faworytów. Wszystko, czego potrzebujesz, jest smartfon/tablet z systemem iOs lub Android i bezpłatna aplikacja Raumfeld Controller.

Wymagania sprzętowe

Niezbędne:
• iOS (od 9)/Android na urządzeniu z bezpłatną aplikacją Raumfeld
• Router WiFi z wolnym portem LAN
• Kabel sieciowy (tylko do pierwszego podłączenia)

Polecane:
• Szerokopasmowy internet
• Ewentualnie wiele punktów dostęou WiFi dla pomieszczeń ze słabym zasięgiem sieci
Wskazówka: Aby podłączyć Twój Soundbar do telewizora poprzez złącze HDMI-ARC/CEC, upewnij się, że Twój telewizor obsługuje ten standard (HDMI 1.4 z ARC). Alternatywnie możesz podłączyć telewizor również poprzez złącze optyczno-cyfrowe. 

Testuj Raumfeld Soundbar do 8 tygodni.

Po za tym: Raumfeld Soundbar jest nazywany również Onebar. Oficjalna nazwa to jednak Raumfeld Soundbar. 

Pełna zawartość zestawu

 • Raumfeld Soundbar Single
 • Kabel zasilający C7 dla Raumfeld Soundbar Single
 • Stojak stołowy dla Raumfeld Soundbar Single
 • Uchwyt ścienny dla Raumfeld Soundbar Single
 • Kabel HDMI 1,5m dla Raumfeld Sounddeck/Soundbar
 • Remote Control RFRC1
 • Raumfeld Subwoofer
 • Kabel zasilający dla Raumfeld Subwoofer 1,8m
Maksymalna wysokość
12,00 cm

Szczegóły techniczne

Raumfeld Soundbar Single
Raumfeld Soundbar Single
Zintegrowany wzmacniacz klasy D zasila sześć driverów 70 mm mocą 180 watów. Soundabar osiąga poziom ciśnienia akustycznego rzędu do 102 dB (w odległości 1 metra).
Raumfeld Soundbar Single
Głośnik
Maksymalny poziom ciśnienia akustycznego 102 dB/1m
Zakres częstotliwości od/do 160 - 20000 Hz
Głośniki szerokopasmowe (ilość w obudowie) 6
Głośniki szerokopasmowe (średnica) 70,00 mm
Głośniki szerokopasmowe (materiał) Celuloza
Zasada akustyczna Jednodrożny
Budowa obudowy Zamknięta
Materiał obudowy MDF, lakierowany
Otwory montażowe Tak
Średnica otworu na śruby 5,00 mm
Złącza
Wejścia audio HDMI Tak
Wejścia audio HDMI 1
Wersja HDMI 1.4b
Inne Zawiera beprzewodowy moduł (bezprzewodowe przesyłanie sygnału do subwoofera)
Cyfrowe wejścia optyczne 1
Inne CEC/ARC
Wejścia cinch stereo 1
Wyjście subwoofera 1
USB 2.0 1
LAN 1
Odtwarzanie
ASF Tak
MP3 Tak
WMA Tak
WAV Tak
AAC Tak
FLAC Tak
OGG Tak
Apple Lossless Tak
Elektronika
Technologia wzmacniacza Klasa D
Konfiguracja wzmacniacza 6.0
Kanały wzmacniacza 6
Satelitarna moc wyjściowa impulsowa (szczyt) 180 W
Moc wyjściowa sinus (RMS) satelita 150
Napięcie zasilania 110-240
Fukcja standby Tak
Fukcja standby Tak
Pobór mocy w trybie standby 2 Wat
Maksymalny pobór mocy 200
Kabel - konektor IEC Tak
Klasa ochronności 2
Automatyczne włączanie/wyłączanie Tak
Pilot na podczerwień Tak
Źródło zasilania Baterie płaskie okrągłe
Materiał Aluminium
Inne Baterie zawarte w zestawie
Uchwyt ścienny
Inne Uchwyt ścienny zawarty w zestawie
Stojak
Inne Wmontowany stojak
Wymiary
Głębokość 11,00 cm
Szerokość 99,00 cm
Wysokość 10,00 cm
Waga 8,60 kg
Inne Po ustawieniu soundbaru na stojaku wysokość wynosi 11,3 cm.
Raumfeld Subwoofer
Raumfeld Subwoofer
Aktywny subwoofer Raumfeld jest napędzany zintegrowanym wzmacniaczem klasy D o mocy 240 W. Trzy wysokiej jakości drivery basowe osiągają częstotliwość dolną rzedu 35 Hz i zapewniają ekscytujący dźwięk kina domowego, który poczujesz na własnej skórze. 
Raumfeld Subwoofer
Głośnik
Maksymalny poziom ciśnienia akustycznego 102 dB/1m
Zakres częstotliwości od/do 35-200 Hz
Woofer (ilość w obudowie) 3
Woofer (średnica) 130,00 mm
Woofer (materiał) Pokrycie celulozowe
Inne Drivery wysokiej jakości
Zasada akustyczna Bass reflex, DPU
Budowa obudowy Otwarta
Materiał obudowy MDF
Powierzchnia obudowy Lak
Zintegrowany stojak Tak
Przystosowany do amplitunera Tak
Złącza
Inne Wejście bezprzewodowe (Sub Connect)
Wejścia cinch 1
Wejścia cinch 1
Elektronika
Najniższa częstotliwość (-3 dB) 35 Hz
Regulator poziomu wejściowego Tak
Regulator częstotliwości (zakres) Tak (Hz)
Regulacja fazy Tak
Technologia wzmacniacza Klasa D
Konfiguracja wzmacniacza 1.0
Kanały wzmacniacza 1
Moc wyjściowa impulsowa (szczyt) Bass 240
Inne DSP z Analog Devices
Napięcie zasilania 230
Pobór mocy w trybie standby 0,40 Wat
Kabel - konektor IEC Tak
Klasa ochronności 2
Przechowywanie ustawień po odłaczeniu Tak
Automatyczne włączanie/wyłączanie Tak
Wymiary
Głębokość 33,00 cm
Szerokość 95,50 cm
Wysokość 12,00 cm
Waga 14 kg

Akcesoria

Im więcej akcesoriów wybierzesz, tym więcej oszczędzasz.
Raumfeld Soundbar
Raumfeld Soundbar
5.999,- zł
5.999,- zł
Dodaj do koszyka

Testy i opinie

Testy
Raumfeld Soundbar review of av-magazin.de

Raumfeld Soundbar review of av-magazin.de
av-magazin.de07.03.2016
Czytaj dalej
Raumfeld Soundbar review of SFT

Raumfeld Soundbar review of SFT
"...überzeugt mit einer klaren Wiedergabe aller Frequenzen"
SFT2|2016
Czytaj dalej
Raumfeld Soundbar review of n-tv
"Raumfeld Soundbar klingt mächtig gut"
n-tv29.12.2015
Czytaj dalej
Raumfeld Soundbar review of CURVED
"pures Understatement"
CURVED17.12.2015
Czytaj dalej
Raumfeld Soundbar review of Trenddokument
"[R]undum begeisternd"
Trenddokument12/2015
Czytaj dalej