Moje konto
 • Testuj przez 8 tygodni
 • Aż do 12 lat gwarancji
 • Darmowy zwrot
 • Bezpośrednio od producenta

Cinebase Streaming

Mistrz streamingu
Perfekcyjnie strojony, gotowy do akcji zestaw z Cinebase i Raumfeld Connector
Kolor: czarny
Teraz oszczędzasz 129,- zł kosztów przesyłki.
W zestawie taniej: oszczędź kupując zestaw zamiast pojedynczych komponentów!
Cinebase Streaming
Zamów nową generację już teraz.
Do nowej generacji
 • Testuj przez 8 tygodni
 • Darmowy zwrot
 • Bezpośrednio od producenta

Najważniejsze cechy

Dlatego kochamy ten produkt
Z Cinebase Streaming wygrywasz w każdej sytuacji: najlepszy dźwięk Sonic Emotion Abolute 3D ścieżek filmowych i gier, do tego bluetooth, bezstratny streaming audio, jak również muzyka z internetu z odtwarzaczem sieciowym Connector. A co najlepsze: to wszystko w bezkonkurencyjnej cenie.
Zalety na jeden rzut oka
 • Perfekcyjnie strojony, gotowy do akcji zestaw z Cinebase i Raumfeld Connector
 • Opcje streamingu: przesyłaj muzykę bezprzewodowo przez bluetooth i WiFi
 • Cinebase to sounddeck TV klasy high-end, pasuje do każdego telewizora, wspiera HDMI/CEC
 • Raumfeld Connector to odtwarzacz sieciowy z najlepszym dźwiękiem w jego klasie
 • Odtwarza TIDAL, Spotify Connect, TuneIn i 100+ innych usług streamingowych dzięki Chromecast built-in
 • Streaming z Androida, iOSa, sieciowy, z pamięci USB, DLNA, UPnP
 • Cinebase z Sonic Emotion™ Absolute 3D z precyzyjnym dźwiękiem w każdej pozycji odsłuchowej
 • Wszystko w jednym: nie potrzebujesz żadnych dodatkowych urządzeń jak wzmacniacze, amplitunery itd.
Funkcje

Wszystkie technologie w skrócie

Bluetooth apt-X
Streaming WiFi Raumfeld
iOS
Android
Google
Napster
Tunein
Spotify Music Streamingdienst
TIDAL Musik Streamingdienst
Soundcloud
Chromecast built-in
plug & play
HDMI 3D
Sonic Emotion
Dolby
dts Digital Entertainment
USB
Internet-Radio
NFC
Dolby Pro Logic II
Technologia Sonic Emotion™ Absolute 3D
Sonic Emotion™ Absolute 3D opracowano do profesjonalnego odtwarzania dźwięku. Wykorzystując opatentowane oprogramowanie i urządzenia DSP stworzono niezwykły, otaczający z każdej strony dźwięk surround o wyjątkowej głębi przestrzennej. W przeciwieństwie do innych technologii, Sonic Emotion™ Absolute 3D nie tylko używa psychoakustyki, by stworzyć iluzję dźwięku przestrzennego, ale też optymalizuje pracę driverów, tak aby stworzyły dźwięk otaczający Cię w całym pomieszczeniu, bez względu na to, gdzie usiądziesz.
Sonic Emotion
Sonic Emotion

Zalety technologii Sonic Emotion™ Absolute 3D:

 • zawsze najlepsze odtwarzanie, niezależnie od Twojego usytuowania w pomieszczeniu,
 • precyzyjna lokalizacja źródła dźwięku, nawet przy niekorzystnym umiejscowieniu,
 • bardzo wysoki i wolny od zakłóceń poziom dźwięku, przy jednocześnie maksymalnej zrozumiałości mowy,
 • głęboki, precyzyjny bas dla porywającego odtwarzania (bez potrzeby instalacji zewnętrznego subwoofera)

Cinebase w porównaniu z systemami 5.1
Cinebase to doskonała alternatywa dla systemów kina domowego 5.1. Zajmuje mało miejsca, dostarcza precyzyjny dźwięk, nie powoduje plątaniny kabli. Wystarczy, że podłączysz go kablem HDMI do telewizora.

Tradycyjne systemy głośników 5.1 (1)
System 5.1 złożony z sześciu oddzielnych głośników, w cenie porównywalnej z ceną Cinebase, wymaga czasochłonnego pozycjonowania i przeciągania kabli. Idealny dźwięk jest trudny do osiągniecia — jest możliwy tylko w jednym lub ewentualnie w kilku punktach pomieszczenia.

Technologia Sonic Emotion 3D (2)
Sonic Emotion™ Absolute 3D opracowano dla profesjonalnego odtwarzania dźwięku. Wykorzystując opatentowane oprogramowanie i urządzenia DSP, tworzy niezwykły, otaczający z każdej strony dźwięk surround o wyjątkowej głębi przestrzennej. W przeciwieństwie do innych technologii, Sonic Emotion™ Absolute 3D nie tylko stosuje psychoakustykę, by stworzyć iluzję dźwięku przestrzennego, ale też optymalizuje pracę driverów, tak aby dźwięk otaczał Cię w całym pomieszczeniu, bez względu na to, gdzie usiądziesz.

Soundbase Cinebase Teufel Sonic Emotion
Szybka instalacja
Podłącz Cinebase do swojego telewizora kablem HDMI, włącz i violà: wszystko działa, Twój własny system kina domowego jest już gotowy do pracy! Nie musisz martwić się o dodatkowe urządzenia, takie jak wzmacniacz, amplituner czy subwoofer. 
Streaming muzyki przez Bluetooth

Dzięki Bluetooth 4.0 możesz przesyłać bezprzewodowo muzykę do swojego Cinebase. Wystarczy, że włączysz tryb Bluetooth, a wszystkie pliki audio zapisane na smartfonie, tablecie, komputerze PC lub Mac zabrzmią w głośnikach Cinebase. Możesz też użyć Bluetooth do przesyłania dźwięku z Spotify, YouTube, iTunes, Facebook, aplikacji, gier itd.

ios

iOS

Wszystko jedno czy iPhone, iPad czy iPod – dzięki Bluetooth REAL nawiąże połączenie z każdym z nich.

Android

Również połączenie z urządzeniami z systemem Android jest dziecinnie łatwe.
android
mac-pc

Mac i PC

Wszystko to bezprzewodowo.
Podłączanie innych urządzeń

Wejścia HDMI, cyfrowe i analogowe umożliwiają łatwe podłączenie Cinebase do wszystkich konsol do gier, takich jak: Nintendo Wii, Wii U, Sony PS2, PS3, PS4, Microsoft Xbox 360 i One. Odbiorniki TV, DVD, Blu-ray i odtwarzacze MP3 oraz iPody mogą również zostać łatwo podłączone.

Kodek aptX zapewnia wysoką jakość przesyłania plików, bez zbędnych zakłóceń.

NFC (Near Field Communication) pozwala na łatwe połączenie Cinebase z Twoim smartfonem. Wystarczy, że zbliżysz smartfon do Cinebase, zaakceptujesz połączenie i wszystko gotowe. Nie musisz tracić czasu na wiązanie ze sobą urządzeń, wprowadzanie haseł i na inne utrudnienia, które niszczą radość z dźwięku.

Soundbase Cinebase Teufel Anschlüsse 1
Jeszcze więcej zabawy z Amazon Alexa

Aby sterowanie i cieszenie się muzyką za pomocą mowy było jeszcze przyjemniejsze, możesz rozszerzyć system streamingowy Teufel o urządzenie z serii Amazon Echo. W jaki sposób funkcjonuje to rozszerzenie i co możesz po nim oczekiwać, dowiesz się na blogu Teufel.

Dowiedz się więcej
OK Google, zagraj, co mi w duszy gra

Pilot znowu zapadł się gdzieś w tapczan, ale to nie problem, bo urządzenie Google Home podłączone przez Bluetooth jest sterowane poleceniami głosowymi. Wybierz, co powinien grać Twój system dźwiękowy za pomocą jednej komendy.

Do bloga Teufel
Google Home Mini
Obsługa wszystkich formatów

Cinebase obsługuje DTS i Dolby Digital oraz Dolby Pro Logic i Dolby Pro Logic II. W ten sposób, system jest w stanie odtworzyć każdy format dźwięku zarówno w stereo, jak i w surround.

Jeden pilot i wszystko pod kontrolą

Cinebase jest kompatybilny z każdym pilotem, zarówno tym dołączonym do zestawu, jak i z Twoim pilotem telewizyjnym. Nie wymagają one programowania ani czasochłonnej procedury instalacji.

Soundbase Cinebase Teufel 2
Soundbase Cinebase Teufel
Sprawdzony dźwięk, typowy Teufel

Cinebase jest obecnie najpotężniejszym soundbarem dostępnym na rynku. Cztery frontowe głośniki, z szerokimi możliwościami osiągania wysokich tonów, gwarantują głęboki dźwięk stereo w jakości dorównującej kolumnom głośnikowym. Nawet przy niskim poziomie głośności, głośniki po dwóch stronach urządzenia zapewniają dźwięk wysokiej jakości, wolny od szumów i zakłóceń.

Dwa duże głośniki niskotonowe, 130-mm każdy, zlokalizowane wewnątrz Cinebase, doskonale zastępują zewnętrzny subwoofer.

Zintegrowany wzmacniacz klasy D o mocy 280 watów dla ekstremalnie czystego, dynamicznego dźwięku z jeszcze silniejszym basem, którym sterujesz za pomocą pilota.

Odtwarzacz sieciowy WiFi
Teufel Connector to odtwarzacz sieciowy HiFi, który połączy Cię z muzycznym światem Internetu. Umożliwia dostęp do Twoich usług streamingowych i zbiorów muzyki za pomocą aplikacji Raumfeld. Jeden kabel cinch wystarczy, by połaczyć go ze wzmacniaczem, amplitunerem, soundbarem lub sounddeckiem.
Teufel Connector WLAN Streaming
Nowa wolność muzyki

Z Raumfeld słuchasz milionów piosenek na głośnikach WiFi i sterujesz wszystko bezprzewodowo za pomocą aplikacji mobilnej. W przeciwieństwie do innych metod streamingu, przesył w głośnikach Raumfeld następuje bezstratnie. Raumfeld jest regularnie doceniany przez fachową prasę za łatwą obsługę w połączeniu z ponadprzeciętnie dobrym dźwiękiem.

Źródła dźwięku

Zewnątrz piękny, a w środku szafa grająca.

Nowe głośniki streamingowe oferują tyle usług streamingowych, stacji radiów internetowych i podcastów jak prawie żaden inny system. Odkryj wszystkie źródła muzyki naszych trzech różnych technologii streamingowych.
Spotify Music Streamingdienst
Tunein
Soundcloud
Napster
Napster
Napster
Napster
Compact disc
Vinyl
TV Sound
Lokale Files
 

Lokale Files

Spotify
Jedna z najbardziej popularnych usług streamingowych z milionami piosenek, playlist, audiobooków, jak również podcastów z przesyłem danych aż do 320 kbps (jakość prawie płyty CD). Spotify jest dostępne również na wielu innych urządzeniach (jak np. telewizorach smart).

 

Lokale Files

Tune In
Usługa streamingowa z San Francisco. Słuchaj bezpłatnie ponad 100.000 lokalnych i międzynarodowych stacji radiowych z przesyłem danych do 128 kbps (jakość radia FM).

 

Lokale Files

Soundcloud
Niezależna usługa streamingowa z Berlina. Z SoundCloud możesz odkryć to co nowe i niecodzienne. Stworzone przez wschodzące gwiazdy i największe superstars. Dzięki SoundCloud możesz zaabonować przyjaciół, artystów i newcomersów. Przesył danych jest zależny od jakości pliku udostępnionego na SoundCloud.

 

Lokale Files

Napster
Jedna z najstarszych usług streamingowych na świecie. Streamuj miliony piosenek, playlist, audiobooków i podcastów z przesyłem do 192 kbps.

 

Lokale Files

Tidal
Streamuj miliony piosenek w bezstratnej jakości do 1411 kbps (prawdziwa jakość CD).

 

Lokale Files

Chromecast built-in
Now it’s easier than ever to stream, or “cast”, over 100 services from your phone, tablet or PC to a single speaker or multi-room setup.

 

Lokale Files

USB
Podłącz pendrive lub dysk twardy do głośnika Teufel streaming i odtwarzają Twoją własną bibliotekę muzyczną przez aplikację Teufel Raumfeld. Wspierane formaty audio to MP3, WAV, Flac, Ogg Vorbis, ASF, WMA, M4A z AAC lub Apple Lossless. Do 24 bitów/96 Hz. Więcej informacji na ten temat w Instrukcji Obsługi Streaming.

 

Lokale Files

Compact Disc
Podłącz Twój odtwarzacz CD za pomocą kabla cinch do głośnika Teufel Streaming i przesyłaj bezstratnie muzykę np. do innych pokoi.

 

Lokale Files

Winyle
Podłącz Twój gramofon za pomocą kabla cinch do głośnika Teufel Streaming i streamuj muzykę bezstratnie np. do innych pokoi.

 

Lokale Files

Dźwięk TV
Podłącz Twój telewizor za pomocą kabla cinch (lub HDMI w przypadku soundbarów i sounddecków) i słuchaj dźwięku z telewizora w bezstratnych formatach na głośnikach Teufel Streaming.

Tryb multiroom
Play music all around your home

Słuchaj na wielu głośnikach tej samej lub różnej muzyki w różnych pomieszczeniach. Użyj do tego technologii Raumfeld i steruj strefami odsłuchowymi, dodawaj pokoje i reguluj głośność za pomocą aplikacji Teufel Raumfeld.

Streaming Multiroom
Streaming Multiroom
Aplikacja Raumfeld
Za pomoca jednej, jedynej aplikacji sterujesz głośnikami WiFi Teufel Raumfeld, przeszukujesz swoją kolekcję muzyki jak w sklepie z płytami lub układasz playlisty. Dopasuj brzmienie, wyreguluj głośność w róznych strefach, zapisz swoih faworytów. Wszystko, czego potrzebujesz, jest smartfon/tablet z systemem iOS lub Android i bezpłatna aplikacja Raumfeld App.
 • Teufel Streaming WiFi Raumfeld App
 • Teufel Streaming Spotify Music Streamingdienst
  Teufel Raumfeld Spotify
 • Raumfeld

  Przez aplikację Teufel Raumfeld możesz słuchać muzyki w prawdziwej jakości CD, a połączenia i wiadomości nie będą zakłócać Twojego czasu z muzyką. Możesz streamować muzykę z gramofonu lub odtwarzacza CD i odsłuchać na innym głośniku w dowolnym miejscu w domu. Również muzyka ze smartfonu, pendrive lub dysku twardego jest odtwarzana przez aplikację.

 • Spotify

  Spotify może być przesyłane przez WiFi lub bluetooth, może być również używane jako Spotify Connect. W ten sposób skorzystasz z funkcjonalności aplikacji Spotify. Możesz przesunąć odtwarzanie muzyki ze smartfona na głośnik - bez żadnych pauz.

Instalacja
Co potrzebujesz do instalacji: urządzenie smart od Apple (z wersją iOS 9 lub wyższą) lub urządzenie Android, router wifi, punkt dostępu do Internetu.

Pełna zawartość zestawu

 • Cinebase
 • Kabel sieciowy dla Cinebase
 • Pilot dla Cinebase
 • Raumfeld Connector
 • Kabel cinch dla Raumfeld Connector
 • Kabel ethernet 2 m
 • Kabel zasilający dla Raumfeld Connector
Maksymalna wysokość
11

Szczegóły techniczne

Cinebase
Cinebase
System dźwiękowy hi-end, gotowy do użycia zaraz po wyjęciu z pudełka. Dzięki zastosowaniu technologii Sonic Emotion 3D dźwięk będzie otaczał Cię w całym pokoju, bez względu na to, gdzie usiądziesz. 
Cinebase
Głośnik
Maksymalny poziom ciśnienia akustycznego [dB/1m] 102
Zakres częstotliwości od/do [Hz] 42 - 20000 Hz
Woofer (ilość w obudowie) 2
Woofer (średnica) [mm] 130
Woofer (materiał) Pokrycie celulozowe
Głośniki szerokopasmowe (ilość w obudowie) 6
Głośniki szerokopasmowe (średnica) [mm] 70,00 mm
Głośniki szerokopasmowe (materiał) Pokrycie celulozowe
Zasada akustyczna Dwudrożna
Budowa obudowy Bass reflex
Materiał obudowy Drewno MDF
Powierzchnia obudowy Lakierowana
Pojemność wewnętrzna netto [Litry] 11.3
Zintegrowany stojak Tak
Złącza
NFC Tak
Cyfrowe wejścia optyczne 1
Wejścia analogowe 1
Wejścia cinch stereo 1
Wejście video- HDMI 1
Wersja HDMI 1.4b
Wyjścia video - HDMI 1
Wyjścia video - HDMI Tak
Wersja HDMI 1.4b
Inne ARC, CEC
Bluetooth 4.0
Odtwarzanie
sonic emotion Tak
Dolby Digital Tak
DTS Tak
Dolby Pro Logic Tak
Dolby Pro Logic II Tak
Dolby Virtual Speaker Tak
Elektronika
Technologia wzmacniacza Class D
Konfiguracja wzmacniacza 6.1
Kanały wzmacniacza 7
Satelitarna moc wyjściowa impulsowa (szczyt) [W] 25
Moc wyjściowa impulsowa (szczyt) Bass 130
Moc wyjściowa sinus (RMS) satelita 20
Moc wyjściowa sinus (RMS) Bass 80
Napięcie zasilania 230 Volt
Fukcja standby Tak
Pobór mocy w trybie standby [Wat] .4
Maksymalny pobór mocy 320
Kabel - konektor IEC Tak
Klasa ochronności 2
Bezpiecznik Tak
Przechowywanie ustawień po odłaczeniu Tak
Automatyczne włączanie/wyłączanie Tak
Zintegrowany DSP Tak
Zintegrowany DD/dts/PLII-Decoder Tak
Pilot na podczerwień Tak
Wymiary
Głębokość [cm] 41
Szerokość [cm] 73
Wysokość [cm] 11
Waga [kg] 11.7
Raumfeld Connector
Raumfeld Connector
Wysokiej jakości odtwarzacz sieciowy wyposażony w wysokiej klasy przetwornik cyfrowo-analogowy z Cirrus Logic ™. Przesyłaj strumieniowo muzykę z Internetu i odtwarzaj ją na swoim systemie hi-fi, korzystając z bezpłatnej aplikacji Raumfeld.
Raumfeld Connector
Złącza
Cyfrowe wyjścia optyczne 1
Wejścia cinch stereo 1
Wyjście cinch stereo 1
USB 2.0 1
LAN 1
WiFi 1
Odtwarzanie
MP3 Tak
WMA Tak
WAV Tak
AAC Tak
FLAC Tak
OGG Tak
Apple Lossless Tak
Wspierane sampling rates do 192 kHz
Inne Obsługuje odtwarzanie bez przerw
Elektronika
Maksymalna ilość tytułów 150.000
Maksymalna ilość tytułów z Base / Expand bez limitu
Tryb infrastruktury Tak
Standard WiFi 802.11b/g/n
Szyfrowanie WiFi WPA, WPA2
Ethernet 10/100-Mbit/s Tak
Multiroom Tak
Napięcie zasilania 230
Fukcja standby Tak
Automatyczne włączanie/wyłączanie Tak
Wymiary
Głębokość 12,70 cm
Szerokość 17,20 cm
Wysokość 2,80 cm
Waga 0,29 kg

Testy i opinie

Cinebase Streaming review of av magazin
Cinebase Streaming review of av magazin
"Der Hammer in Sachen Sounddeck"
av magazin 09/2014
Inbetriebnahme

„Dank des stabilen Gehäuses trägt das Sounddeck problemlos Fernseher mit einem Gewicht von bis zu 60 Kilogramm. […] Auf der Rückseite befindet sich das opulent ausgestattete Anschlussfeld, das eine einfache Einbindung der Cinebase […] erlaubt.“

Klang

 „[Es] fällt sofort der ungemein breitbandige und vollmundige Klang des Sounddecks positiv auf. Im Gegensatz zu den ausgedünnt klingenden TV-Lautsprecher gibt die Teufel Soundbar Nachrichtensprecher, Filmdialoge und Musiksender mit voller Bandbreite wieder. Der Klang ist kraftvoll und dynamisch, gefällt mit hoher Ausdruckskraft und guter Plastizität. Einen noch größeren Verbesserungseffekt stellen wir […] bei der Zuspielung einer Film-Blu-ray fest. […] Nach der Aktivierung des 3D-Raumklangmodus scheinen die Spezial-Toneffekte aus dem gesamten vorderen Raumteil zu kommen. Das Stereopanorama ist nun hörbar breiter und besticht mit einer effektvollen Raumtiefe. Aber auch bei Musik kann das teuflische Soundboard vollends überzeugen.“

Fazit

„Teufel zeigt mit der neuen Cinebase, wo der Hammer in Sachen Sounddeck hängt. Für knapp 500 Euro erhält man eine sehr leistungsfähige Soundboard-Lösung, die mit einem kraftvollen und brillanten Klang überzeugt. Dass die Cinebase zudem Musik kabellos via Bluetooth empfängt und eine üppige Anschlussvielfalt besitzt, macht sie zum waschechten AV-Magazin-Highlight.“

Hinweis:Der Test bezieht sich auf Cinebase ohne Connector2
Zum ganzen Test auf www.av-magazin.de
Cinebase Streaming review of video Magazin
Cinebase Streaming review of video Magazin
video Magazin - Leserwahl
video Magazin 2016
Die Teufel Cinebase wurde im Rahmen der Leserwahlen des video-Magazins in der Kategorie "Sounddecks High-End"  mit Platz 1 ausgezeichnet.

Hinweis:Der Test bezieht sich auf Cinebase ohne Connector2
Cinebase Streaming review of Stiftung Warentest
Cinebase Streaming review of Stiftung Warentest
Note GUT (2,5) von Stiftung Warentest
Stiftung Warentest 11/2015
Die Cinebase erhielt im großen Vergleichstest von 18 Soundbars und -plates im Testmagazin Stiftung Warentest, Ausgabe 11/2015 die Note GUT mit 2,5. Besonders hervorgehoben wurden der farbige und angenehme Klang, die gut differenzierten Stimmen und der ausgewogene Bass mit viel Tiefgang.

Hinweis:Der Test bezieht sich auf Cinebase ohne Connector2

Zum ganzen Test
Cinebase Streaming review of hifitest.de
Cinebase Streaming review of hifitest.de
"... Sounddeck mit einem beeindruckenden Klang"
hifitest.de 16.12.2014
„Die Cinebase von Teufel präsentiert sich als ausgezeichnetes Sounddeck mit einem beeindruckenden Klang, der echte Tiefenwirkung in die heimischen Flachbild-TVs bringt. Dabei bringt es die Cinebase nicht nur zu einem "Sweet Spot" auf dem mittigen Hörplatz, sondern lässt alle Mithörenden im Raum einen realistischen und echten Rundum-Klang genießen. Neben guter Verarbeitung überzeugt Teufel wieder einmal mit einer guten Ausstattung und einer simplen Bedienung und kann so echte Maßstäbe in ihrem Preissegment setzen.“

Hinweis:Der Test bezieht sich auf Cinebase ohne Connector2


Zum ganzen Test
Cinebase Streaming review of hifitest.de
Cinebase
Cinebase Streaming review of hifitest.de
"Cinebar od Teufel jest doskonałym sounddeckiem z imponującym dźwiękiem, który dodaje prawdziwej głębi dźwięku do typowego telewizora z płaskim ekranem."
hifitest.de 16.12.2014
"Cinebar od Teufel jest doskonałym sounddeckiem z imponującymi osiągami, który dodaje prawdziwej głębi dźwięku do typowego telewizora z płaskim ekranem. W dodatku Cinebase robi to bez tworzenia "słodkiego punktu" dla słuchacza na środkowej pozycji i pozwala wszystkim w pokoju cieszyć się równomiernym, realistycznym i naprawdę otaczającym dźwiękiem. Wraz z dobrą jakością wykonania, Teufel po raz kolejny potwierdza swój temperament, który opiera się na dobrych funkcjach i prostym sterowaniu. W ten sposób mistrzowie ustanawiają punkty odniesienia dla konkurencji."


Możesz przeczytać całą recenzję (po niemiecku) na hifitest.de
Cinebase Streaming review of HiFi Vision
Cinebase
Cinebase Streaming review of HiFi Vision
"Wobec takiego doświadczeniea akustyki filmowej - kapelusze z głów."
HiFi Vision 52|2014
"Sonic Emotion Absolute 3D to technologia z sektora profesjonalnej branży audio, który steruje sześcioma pełnozakresowymi driverami z przodu oraz z boku Cinebase w taki sposób, że wytwarzają efekt trójwymiarowego dźwięku. Głębokie, a nawet wysokie tony, są całkiem imponujące."

Wniosek:
"Teufel Cinebase pomaga płaskim telewizorom, z równie płaskim dźwiękiem, osiągnąć przekonujące wrażenie dźwięku z autentycznym basem. To imponująca i wyjątkowa synteza fal dźwiękowych oraz pracy sześciu driverów, która działa jak realistyczny dźwięk przestrzenny! Jeśli weźmie się pod uwagę też poziom wykonania i funkcji, spektakularną cenę i naprawdę proste sterowanie, to wonec takiego doświadczenia akutyki filmowej powiemy jedno - kapelusze z głów."Możesz przeczytać całą recenzję (po niemiecku) na hifivision.net
Cinebase Streaming review of www.video-magazin.de
Cinebase
Cinebase Streaming review of www.video-magazin.de
"Zróżnicowane odtwarzanie głosów i doskonała zrozumiałość mowy w towarzystwie prawdziwego doświadczenia dźwięku przestrzennego."
www.video-magazin.de 17.06.2015
"Dźwięk Teufel Cinebase jest wyjątkowo neutralny i żywy. Zróżnicowane odtwarzanie głosów i doskonała zrozumiałość mowy w towarzystwie prawdziwego doświadczenia dźwięku przestrzennego. Bas jest silnie akcentowany w odpowiednich momentach, ale ku uciesze słuchacza, nie buczy."
Możesz przeczytać całą recenzję (po niemiecku) na www.video-magazin.de
Cinebase Streaming review of www.lite-magazin.de
Cinebase
Cinebase Streaming review of www.lite-magazin.de
"Wysokie i średnie tony, basy, efekty przestrzenne - nasz model testowy uzyskał najlepszy wynik we wszystkich możliwych dziedzinach."
www.lite-magazin.de 25.03.2015
"Test Cinebase to dużo zabawy od samego początku. Ten dobrze wyposażony, płaski soundbar Teufel oferuje dla niej mnóstwo możliwości."

"W teście wszystkie trzy dostępne konfiguracje dźwiękowe były absolutnie przekonujące. [...] Cinebase jest przygotowany na każdą ewentualność i dźwięk we wszystkich trzech opcjach jest wyważony i wypełniający całe pomieszczenie. Potężne połacie dźwięku napierają na słuchacza w każdej pozycji odsłuchowej - to efekt, który spotyka się tylko w dobrych kinach "

"Wysokie i średnie tony, basy, efekty przestrzenne - nasz model testowy uzyskał najlepszy wynik we wszystkich możliwych dziedzinach. Ale co z poziomami głośności? Zestaw all-in-one z Berlina zarobił niemal doskonały wynik również tutaj i miał cały czas sytuację pod kontrolą, nawet przy poziomie głośności powyżej przeciętnego. Niestety, nie możemy potwierdzić, czy jest tak samo również w przypadku absolutnie maksymalnej głośności, ponieważ nie udało nam się jej osiągnąć z uwagi na naszych sąsiadów i własne uszy. To mówi najwięcej o mocy sounddecku i trochę mniej o wrażliwości naszych uszu!"

Wniosek:

"Możesz spodziewać się samej radość z tego diabelskiego akustycznego cudeńka. W żaden sposób to nie przesada. Z Cinebase Teufel zaprasza każdego, żeby doświadczył zupełnie nowych detali dźwiękowych ze swojego telewizora. Ale dźwięk z Berlina nie tylko zdobył najwyższe noty w prezentacji detali i równowagi - efekty dźwięku wypełniającego cały pokój całkowicie podbiły serca jury. Testowany pakiet all-in-one, dzięki funkcji Bluetooth jest jeszcze bardziej uniwersalny i sprawia, że klasyczne systemy stereo stają się zbędne [...] My mamy tu niewiele więcej do powiedzenia: czapki z głów."Możesz przeczytać całą recenzję (po niemiecku) na www.lite-magazin.de
Cinebase Streaming review of audiovision
Cinebase
Cinebase Streaming review of audiovision
"Bardzo się cieszymy, mogąc ogłosić, że czytelnicy Audiovision ponownie uznali dwa urządzenia Teufel za produkty roku. Tym razem to Cinebase i Cinebar 52 THX"
audiovision

Urządzenia Teufel wyróżnione przez czytelników magazynu Audiovision:

Na początku 2015 roku, wszystkie testowane w poprzednim roku przez Audiovision produkty zostały włączone do plebiscytu czytelników.

Bardzo się cieszymy, mogąc ogłosić, że czytelnicy Audiovision ponownie uznali dwa urządzenia Teufel za produkty roku. Tym razem to Cinebase i Cinebar 52 THX.”
Cinebase Streaming review of www.blog.testsieger.de
Cinebase
Cinebase Streaming review of www.blog.testsieger.de
"Jakość dźwięku jest nieskazitelna i bez zarzutu."
www.blog.testsieger.de 04.03.2015
"Dźwięk Virtual Surround oferowany przez Teufel Cinebase jest bardzo dobry. Poszczególne elementy można rozpoznać z łatwością, bez względu na to, czy to muzyka w tle, dialogi czy efekty dźwiękowe."

"Soundbar wytwarza potężny dźwięk. Średnie i wysokie tony są rozpraszane z przejrzystością i dobrą szczegółowością. Byliśmy pod wrażeniem przede wszystkim przemyślanego projektu systemu. Dwa zintegrowane subwoofery zapewniają wielki bas, który wygrywa nawet z subwooferami zewnętrznymi."

Wniosek:

"Jeżeli nie jesteś zadowolony z dźwięku swojego telewizora, ale nie chcesz zagracać swojego salonu głośnikami, nie przechodź obojętnie obok Cinebase. Ten solidny soundbar wspaniale łączy doskonałą jakość wykonania i mnogość możliwości połączeniowych. Jakość dźwięku jest równie bez zarzutu. Zwłaszcza, gdy chodzi o wirtualny dźwięk przestrzenny, sprawdza się doskonale."Możesz przeczytać całą recenzję (po niemiecku) na testsieger.de
Cinebase Streaming review of Audio Test
Cinebase
Cinebase Streaming review of Audio Test
"Teufel Audio ma pełne prawo do przyznania sobie tytułu innowatora, który wprowadził na wymagający, wysoce konkurencyjny rynek elektroniki użytkowej [...] produkt premium."
Audio Test Styczeń 2015
"Cinebase nie jest przeładowany funkcjami lajfstajlowymi. Wręcz przeciwnie, jest zaprojektowany minimalistycznie i dyskretnie; można natychmiast rozpoznać typowy dla niemieckiej firmy standard wykonania i funkcjonalności. Nie ma źle zaprojektowanych elementów sterujących ani wyświetlacza, jest za to mnóstwo możliwości podłączenia różnych sprzętów. Od HDMI, przez optyczne wejścia cyfrowe, aż do cincha analogowego - wszystko jest w zasięgu ręki."

"Cinebase naprawdę udało się nam zaimponować [...] technologią Sonic Emotion. W trybie stereo, dźwięk był odtwarzany w tak szerokim zakresie, że mogliśmy zamknąć oczy i wyobrazić sobie kolumny podłogowe, stojące po naszej lewej i prawej stronie."

"Teufel Audio ma pełne prawo do przyznania sobie tytułu innowatora, który wprowadził na wymagający, wysoce konkurencyjny rynek elektroniki użytkowej [...] produkt premium."Możesz przeczytać całą recenzję (po niemiecku) na Audio Test
Cinebase Streaming review of HDTV Magazin
Cinebase
Cinebase Streaming review of HDTV Magazin
"Cinebase daje dokładnie to, co obiecuje jego nazwa. Kinowe wrażenia bez wielkiego wysiłku przy instalacji"
HDTV Magazin Styczeń 2015
"W teście odsłuchowym, Teufel Cinebar pokazał, na co go stać i odtwarzał dźwięki mocno i zdecydowanie. Miał też bardzo dobrą podstawę basową. Mimo, że nie zapuszczał się w jego najdalsze głębiny, był bardzo dobrze zdefiniowany."

"Zakres środkowy był silnie podkreślany, co jest szczególnie przydatne, kiedy w grę wchodzi czytelność mowy."

"W wysokotonowym zakresie, soundbar poradził sobie bardzo dobrze, zapewniając wspaniałą scenę dźwiękową bez śladu nadmiaru z którejkolwiek strony."

"Cinebase daje dokładnie to, co obiecuje jego nazwa. Kinowe wrażenia bez wielkiego wysiłku przy instalacji".


Możesz przeczytać całą recenzję (po niemiecku) na av.de
Cinebase Streaming review of Widescreen
Cinebase
Cinebase Streaming review of Widescreen
"Jeśli myślisz nad kupnem soundbaru, powinieneś przyjrzeć się uważnie Teufel Cinebase!"
Widescreen Grudzień 2014
"Cinebase wygląda bardzo klasycznie, jest czarny i skromny, bez widocznych akcentów kolorystycznych i błyszczących powierzchni. W ten sposób będzie bezproblemowo pasował do każdego zestawu kina domowego."

"W kwestii złączy, Cinebase okazuje się być w pełni wyposażony. Sprawdziliśmy i łączy się ze wszystkimi standardowymi urządzeniami źródłowymi."

"Teufel nie [...] ograniczył się do oprogramowania efektów 3D, ale dodał też dwa drivery po bokach Cinebase. Dzięki kątowi bocznemu, ścieżki muzyczne odbijają się od ścian. Odbicia zapewnieniają efekt 3D."

"Spektrum jest bardzo satysfakcjonujące dzięki pełnemu, mocnemu dźwiękowi, który podkreśla imponującą trójwymiarowość."

Wniosek:
"Jeśli myślisz nad kupnem soundbaru, powinieneś przyjrzeć się uważnie Teufel Cinebase!"Możesz przeczytać całą recenzję (po niemiecku) na Widescreen
Cinebase Streaming review of Heimkino
Cinebase
Cinebase Streaming review of Heimkino Cinebase Streaming review of Heimkino
"Teufel Cinebase jest wyjątkowym soundbarem, który uzupełnia brzmienie każdego telewizora z płaskim kineskopem pełnym, czystym dźwiękiem ze zniewalającymi niskimi tonami."
Heimkino Listopad/grudzień 2014
"Bas, a nawet wysokie tony, w akustycznej panoramie dźwięku są absolutnie imponujące. Cinebase zawsze brzmi świetnie, niezależnie od jego miejsca w pokoju, podobnie jak i do usytuowania słuchacza. Tak długo, jak głośniki są w stanie swobodnie emitować dźwięk, tworzą fascynujące doświadczenie przestrzenne. 13-cm drivery basowe, zintegrowane w podstawie Cinebase, zapewniają pewność fundament basowy z oddzielnie regulowanymi poziomami."

"Teufel Cinebase jest wyjątkowym soundbarem, który uzupełnia brzmienie każdego telewizora z płaskim ekranem pełnym, czystym dźwiękiem ze zniewalającymi niskimi tonami. Synteza pracy wszystkich sześciu driverów działa wyjątkowo harmonijnie. To urządzenie nie tylko tworzy "sweet spot" dla słuchacza w centralnym położeniu, ale zachwyca również wszystkich pozostałych słuchaczy realistycznym dźwiękiem ze wszystkich stron. Wraz z najwyższą jakością wykonania, dobrym zestawem funkcji i łatwym sterowaniem, Cinebase na nowo definiuje standardy w swojej klasie cenowej i zapewnia doświadczenie filmowej akustyki, które nie ma sobie równych."
Możesz przeczytać całą recenzję (po niemiecku) na Heimkino
Cinebase Streaming review of The HB Project
Raumfeld Connector
Cinebase Streaming review of The HB Project
"I really love the way all kinds of info and settings are accessible from the main screen."
The HB Project 09/2015
Setting up

"Setup is really easy: start up the Raumfeld app and follow the instructions on screen. When that routine is finished you add one or more network shares that hold your music. You just select from a list of (possible) sources. Shown are computers that hold shared volumes or DLNA services."

The app

"Pressing the play button next to her name starts playing all her albums but you can also select one album or one track. Along the top of this window you can choose for sorting on album, genres, favorites, composers, recently added, by folder and on track. Tapping the left top corner of the album art shows the playlist, tap the center and the technical data of the music file are showed. Under the transport functions music zones can be activated, grouped and deactivated. The volume knob in the lower right corner also has a fold out menu for tone and balance control. Other sources are selected in the top row, where TuneIn offers plenty internet radio stations and subscription services as Tidal, WIMP, Spotify and Napster by Rhapsody. You can select the line input on any Raumfeld device in your system and play it on the same or any other Raumfeld device. I once said that any remote app for music players works just as fine, you just have to get used to it. The Raumfeld app proved me wrong. I really love the way all kinds of info and settings are accessible from the main screen. And that's even more than I have described here. The app isn’t as solidly robust as that of Sonos or Bluesound, it for instance jumps back to the home screen after short connection losses that occur from time to time. That doesn’t stop me from calling it my personal favorite but please do notice the word personal, for judging user interfaces always is a personal matter."
 
To sum up
 
"Comparison with the Squeezebox might seem odd, but it’s still popular despite being out of production for years and there still is an active second hand market. Replacing it with the Connector 2 might be interesting if you have a large music collection or if you want to play 24 bit 192 kHz files. The Logitech Media Server that provides Logitech devices with music is rather slow with large music collections, which is not the case with the Connector. Compared to the Sonos Connect it offers far more memory for storing the music catalogue and 24 bit 192 kHz playback at half the price. So if you have a stereo at or below the quality of my Set 3, the Teufel Raumfeld Connector 2 offers decent quality at a very low price."

You can read the full test review here:
Cinebase Streaming review of Hi-Fi Choice
Raumfeld Connector
Cinebase Streaming review of Hi-Fi Choice
"Its app is one of the most integrated I have seen, and offers tremendous flexibility at the price"
Hi-Fi Choice 05/2015
"Multi-room networked music systems are very much bang on trend right now, but German brand Raumfeld is the new kid on the block when it comes to UK audio fans"
The well-constructed unit enables existing hi-fi owners to access home networked music libraries found on computers, NAS drives and mobile devices."

" [...] the app, which is surprisingly intuitive to use and comes preloaded with access to Spotify Connect – so long as you have a Premium subscription – Napster, TuneIn and Last.fm streaming services. The app is nicely configured and easy to master with volume and EQ control for each room around the home should you decide to go down the multi-room path."

Sound quality

"Detail across the frequency range is impressively integral, and the soundstage has a good sense of left-to-right and front-to-back depth [...]"

"[...] the real pleasure of the Connector 2 is in its integration with Tidal’s streaming service, giving me access to its extensive catalogue of tracks [...]"

Conclusion

   
"The Connector 2 offers a high level of networking possibilities and access to music streaming services. Its app is one of the most integrated I have seen, and offers tremendous flexibility at the price"
OUR VERDICT

Sound quality: 5 stars

Value for money: 5 stars

Build quality: 4.5 stars

Features: 4.5 stars


http://www.hifichoice.co.uk/
Cinebase Streaming review of fok.nl
Raumfeld Connector
Cinebase Streaming review of fok.nl
"Aansluiten en activeren is kinderspel"
fok.nl 18.02.2015
“De Connector² is een hoge resolutie netwerkspeler met een DAC van CirrusLogic die kwaliteit van 24 bit en een samplingrate van 192 kHz bij een signaal/ruisafstand van 128 dB haalt (ter vergelijking cd-kwaliteit is maximaal 16-bit/24kHz). Een kwaliteit die de Sonos-lijn momenteel nog niet aan kan al wordt daar hard aan gewerkt. Het geluid van de Connector² is dan ook indrukwekkend. Het apparaat geeft zeer heldere, rustige en schone klanken door en de balans vind ik persoonlijk net wat mooier dan het klankenpalet van de Squeezebox Duet die een Wolfson 24 bit/192kHz DAC bevat.”

“Een veel groter voordeel van de Raumfeld is echter de eenvoudige installatie en bediening. Het aansluiten en activeren is kinderspel met behulp van de app. Je verbindt het apparaat via een netwerk kabel even met een router en de app loodst je vervolgens in een paar minuten door de installatie heen en verbind je met het netwerk en je muziekbibliotheken. NAS-servers en externe harde schijven die je via de USB-uitgang kan verbinden zijn zo eenvoudig bereikbaar. Naast je eigen muziekbibliotheken kan je ook naar hartenlust gebruik maken van internetradio middels TuneIn. Raumfeld heeft nu eindelijk ook Spotify, Napster/Rhapsody en WiMP streaming geïntegreerd op het apparaat,..”


Lees hier het hele testbericht >
Cinebase Streaming review of Fidelity
Raumfeld Connector
Cinebase Streaming review of Fidelity
"Urządzenia o podobnych cechach [...] można znaleźć tylko w wyższym przedziale cenowym."
Fidelity 26.01.2016
"Z Raumfeld Connector, berlińczycy dodali do swojego portfolio produktów sieciowy odtwarzacz audio [...], który łączy w sobie dwa światy: świat systemów hi-fi ze światem streamingu muzyki z Internetu"

"Dzięki zastosowaniu przetwornika cyfrowo-analogowemego z Cirrus Logic, jakość dźwięku analogowego jest bardzo dobra. Bas dostarczany do wzmacniacza jest potężny, górne zakresy dźwięku są starannie dopracowane, a w stereo usłyszysz wszystkie detale."

"Systemy Raumfeld to bardzo dobrze wykonane wprowadzenie do świata streamingu i multiroom. Berlińczycy oferują funkcjonalny system, który można łatwo rozbudować i dzięki temu cieszyć się świetną muzyką również w przyszłości. Urządzenia o podobnych cechach [...] można znaleźć tylko w wyższym przedziale cenowym. Dźwięk reprodukowany przez Raumfeld Connector jest świetny."


Możesz przeczytać całą recenzję (po niemiecku) na fidelity-magazin.de
Cinebase Streaming review of Connected Home
Raumfeld Connector
Cinebase Streaming review of Connected Home
"Brakujące ogniwo w Twoim systemie hi-fi ze wszystkimi ważnymi złączami."
Connected Home Styczeń 2015
Wynik testu: bardzo dobry
Stosunek cena / jakość: bardzo dobry


Możesz przeczytać całą recenzję (po niemiecku) na pc-magazin.de
Cinebase Streaming review of Audiovision
Raumfeld Connector
Cinebase Streaming review of Audiovision
"The Raumfeld Connector is the perfect partner for systems lacking their own network functionality."
Audiovision 08/2013
"[...] This little box gives existing music systems that are not network enabled the ability to stream music and access Internet radio. In addition, it has an optical digital output as well as an analog stereo cinch connection and a line input with a sensitivity that can be regulated per software (app), a LAN interface, and USB port. [...] The on and off switch is located in an easy-to-reach position on the top  [...].

Setup and operation of the Raumfeld Connector can be executed via an optional remote control (Raumfeld Controller) or free app for mobile operating systems Android and iOS.

[...] As soon  [...] as the setup assistant is finished, it’s easy to play music from USB storage devices and DLNA servers, accessible computers, and music services like TuneIn, Napster, Simfy, or Last.fm. The current firmware can even handle extremely large music libraries (150,000 files) on network drives and USB devices. As one would expect from a high-end network player, high resolution audio files and gapless playback is supported.

Conclusion
The Raumfeld Connector is the perfect partner for systems lacking their own network functionality. The setup is quickly mastered, operating the device is simple, and the sound impressive."

Translated from the original German.Cinebase Streaming review of Smart Homes
Raumfeld Connector
Cinebase Streaming review of Smart Homes
"Those who are not just looking at comfort when it comes to multiroom, but maximum sound quality as well should take a closer look at Raumfeld."
Smart Homes 06/2013
"Raumfeld - the name already sounds superior. [...] Three different stereo speaker systems, a one speaker solution and – last, but not least – the Raumfeld Connector for connecting an existing hi-fi system combine to create a product range that just about satisfies every requirement. All components communicate with each other via accessible WLAN through which they also have access to music libraries available in the network [...]. In addition, Raumfeld naturally has command of Internet radio and various streaming services [...].”

Conclusion

"Those who are not just looking at comfort when it comes to multiroom, but maximum sound quality as well should take a closer look at Raumfeld. The system plays nearly all file formats, including many lossless and high resolution varieties, and therefore guarantees maximum music enjoyment with minimum cabling effort.”
Cinebase Streaming review of Onemorething.nl
Raumfeld Connector
Cinebase Streaming review of Onemorething.nl
'Snel en eenvoudig'
Onemorething.nl 21.09.2013
'Het Raumfeld systeem laat zich snel en eenvoudig installeren en biedt een plezierige audiokwaliteit tegen een lage prijsstelling. De uitgebreide Raumfeld-familie maakt het mogelijk om ‘in het systeem te groeien’ en dat geleidelijk uit te breiden naar andere ruimten in huis. Met name de luidsprekertechnologie van Teufel is daarbij een mooie aanvulling, die op een hoger plan functioneert dan bij de directe concurrentie het geval is.'
Lees hier het hele testbericht.
Cinebase Streaming review of hifi-test.de
Raumfeld Connector
Cinebase Streaming review of hifi-test.de
"The Raumfeld Connector 2 is so simple to set up and sounds so good that anyone can expect to derive immediate and long-lasting enjoyment from it.”
hifi-test.de 30.08.2013
“The streaming division of Teufel Audio has been around for just three years. Their product range extends from streaming loudspeakers and small routers to NAS systems and controllers – in other words, the whole streaming program. The new Connector 2 extends the existing hi-fi range to include smart streaming abilities.”

“The Berlin loudspeaker manufacturers and home cinema experts Teufel acquired a highly competent team with Raumfeld GmbH [...]. Since then, smart active speakers with integrated streaming and components that enable an expanded and user-friendly music network have been produced. One thing should be made clear: With respect to network stability, Raumfeld components are ahead of the pack.”

“While many still shy away from networks, IPs, or UPnP servers, there’s no talk of that here. It doesn’t matter what network structure you have at home or where your music is stored. This little box is like an additional player for your system and can be attached via cinch cable or digital Toslink. The network connection is made via LAN or Wi-Fi. [...] Set up is child’s play. All connectors, Raumfeld streaming speakers, and UPnP devices in the network can be configured via the app and then made available to existing music archives.”

“Thanks to the very best Cirrus Logic converter, the sound streamed by the connector is truly amazing. Every type of music is played clearly with fine resolution and solid, highly accurate dimensionality. Another device in this or an even higher price class has yet to reproduce this quality. One thing’s for sure: The Raumfeld system was and remains the most stable and flexible solution for network streaming out there.”

Conclusion
“Whoever’s considering streaming, but is afraid to commit no longer has an excuse. The Raumfeld Connector 2 is so simple to set up and sounds so good that anyone can expect to derive immediate and long-lasting enjoyment from it.”

Translated from the original German.You can read the full test review (in German) here >
Cinebase Streaming review of Alpha Audio
Raumfeld Connector
Cinebase Streaming review of Alpha Audio
'Een aanrader voor wie de stap naar audiostreaming nog niet heeft gemaakt'
Alpha Audio 12.07.2013
Cinebase Streaming review of Einsnull
Raumfeld Connector
Cinebase Streaming review of Einsnull
"Whoever’s considering streaming but afraid to commit has run out of excuses."
Einsnull 03/2013
"The Connector [...] plays just about every standard format (MP3, WAC, FLAC, Ogg Vorbis, ASF, WMA, M4A, AAC and Apply Lossless) in all possible sampling rates. It quickly becomes apparent how well thought-out and, above all, universal the Raumfeld system is.”

"All this is contained within an attractive synthetic enclosure the size of a paperback. The device has two analog outputs as well as an optical digital output and a USB terminal for USB storage devices. With the current version of the Connector, 192 kHz and 24 bit are not a problem.”

"If you get tired of your own music, you can always make use of a pre-installed and thereby quickly accessible music service. [...] Thanks to a serious Cirrus Logic converter, the Connector produces an acoustic result that is simply outstanding [...]. A device in this or higher price class should try to beat it. One this is for sure: The Raumfeld system is and remains about the most stable and flexible solution for network streaming.”

Conclusion
"Whoever’s considering streaming but afraid to commit has run out of excuses. The Raumfeld Connector2 is easy to set up and has a sound so rewarding that anyone will be instantly and over the long run happy with it.”


Translated from the original German.

Cinebase Streaming review of AreaDVD
Raumfeld Connector
Cinebase Streaming review of AreaDVD
"Flexible to use and strong on sound – the ultra compact Connector2 delivers on all counts."
AreaDVD 07.06.2013
 "The Connector2 can be integrated into networks with or without a cable. The cable connection is very simple. One simply inserts the appropriate network cable into the corresponding interface on the device and the Connector will be connected to the home network. [...]
If the Connector is connected to the Wi-Fi, it must be added as a ‘new room.’ For the setup, an Ethernet cable must be attached to the Connector, following which the Raumfeld App can be added. The router password must also be entered. The automated configuration for the Wi-Fi will follow, after which the LAN cable can be disconnected and the Connector2 will be wirelessly connected to the network.”

"The Connector plays MP3, WMA, WAV, AAC, FLAC, OGG and Apple Lossless. A 192 kHz sampling rate is supported which makes the Connector2 compatible with high-resolution audio files. [...] The Connector creates an impressive-sounding playback with 192 kHz FLAC pieces such as Wolfgang Amadeus Mozart’s violin concert (SL Recording) in D minor. The details, clarity, and dimensionality are highly pronounced. The violins as the primary carriers of the song sound brilliant without having too sharp a tone. Even the complex piece ‘La Mer’ by Claude Debussy was captured in a very multifaceted way, including the many small dynamic differences which were accurately produced. The 96 kHz FLAC piece ‘Stop This World’ by Diana Krall has a lively, emphatic quality with a taut bass that is well differentiated in the listening room. Dianas’ voice has a smokey undertone, giving it a charismatic quality.

Depending on how good the D/A converter in one’s amplifier/receiver is, it’s possible to access the digital connection if this is available. In any case, we recommend a listening test before deciding on an analog or digital connection. Especially with older or inexpensive amplifiers/receivers, the use of the Connector’s very good D/A converter can be the better option. Even when bitstreams are transmitted from Internet radio platforms (TuneIn), the Connector ensures a lively, dimensionally rich sound with a high degree of clarity. The reliability of the transmission is very high. It doesn’t matter whether it’s connected to a LAN or Wi-Fi – interruptions are almost never discerned. This is true for the reproduction of Internet music streams as well as sound files from PCs or servers.”

Conclusion

"All told, Teufel offers a highly polished solution that can make hifi systems and older surround receivers fit for the era of modern media. With the exception of Spotify, all relevant music services are integrated and it’s easy to add music resources from PCs, servers, and USB storage devices. Playlists are quickly set up and can then be easily accessed. A free app enables simple handling so that even less experienced users can quickly and easily figure it out. The Connector2 can be connected to the network either with a cable or wirelessly. No Wi-Fi antenna intrudes upon the compact enclosure. The sound that the very compact and therefore easily accommodated Connector makes available is excellent and corresponds with Raumfeld’s claim to offer first-class streaming quality.

Flexible to use and strong on sound – the ultra compact Connector2 delivers on all counts."

Translated from the original German.
You can read the full test review (in German) here >
Cinebase Streaming review of Hifi Digital
Raumfeld Connector
Cinebase Streaming review of Hifi Digital
“It’s fast, easy to operate, sounds good, and is inexpensive to boot."
Hifi Digital 03/2013
“Teufel sells its miniature network player for a mere 200 Euros. In exchange, one gets an astonishing array of music possibilities as well as an alluring and extensive introduction into the world of Raumfeld. One namely has the ability to use the Connector 2 in combination with other network players from this manufacturer to build a multiroom connection [...] At first glance, the newcomer appears to be hardly different from its predecessor. The enclosure, however, is compacter. The reason for this is quickly ascertained: The WLAN antenna which was located on the back of the original Connector has been discreetly relocated in the interior of the enclosure. This change earns the new model high marks for style.”

“The basic structure of the network player hasn’t been changed by Teufel: The streamer plays music from UPnP or DLNA certified network servers along with NAS drives as well as the music library from any PC with Windows. It’s even capable of supporting sound formats [...] from USB storage devices connected to the back. Those who require more can tune in to tens of thousands of internet radio stations via the TuneIn service or can log in to his simfy or Napster account or make use of the analogue input. Should one possess more than one Raumfeld device, these signals can be streamed into other rooms. Unlike that first Connector, the new model can process a full 192 kilohertz.”

Conclusion

“It’s fast, easy to operate, sounds good and is inexpensive to boot. With the new Connector 2, Raumfeld gains ground on its main competitors.”


Cinebase Streaming review of Audio
Raumfeld Connector
Cinebase Streaming review of Audio
"This is a perfect starter kit for all multiroom sound setups."
Audio 04/2013
"Inside are the innovations of the connector 2. A faster, more powerful Armada' processor. This will allow for significantly more power for scanning and searching the released media on computers, NAS or external hard drives. The Connector expands along with the converter chip from Cirrus Logic the resolution limit of 96 kHz/24 Bit to a full 192/24.
This mutates the Connector 2 into a perfect starter kit for all multiroom systems.

Sound wise, the Connector 2 is much better than its predecessor. There are so many other improvements, which make this a best buy! "

Do pobrania i Serwis

Pomoc związana z tym produktem
Pojedyńcze tytuły moich składanek są pokazywane jako album
Compilations or soundtracks are normally composed of various artists. In order to display them as a complete album, the tracks of a compilation must be grouped.

There are many different methods of accomplishing this, assuming that the same album name, or Album Tag, is assigned to all tracks. 
 • Assign the name of the compilation's producer to the tag Album Artist. Use "Various Artists" if the producer's name is unknown.
 • If you use iTunes, you may select for every song that they are Part of a Compilation under Get Info > Info.
 • As long as the album is stored locally on the Raumfeld Base, a network drive or USB storage, it is sufficient to simply save the music files in the same folder. Make sure, however, that only music files pertaining to the compilation are stored within this folder.
In order to edit your music collection's tags, we recommend the following programs:

Media Players
 • iTunes (Windows, Mac OS; only supports MP3, AAC, M4A, Apple Lossless)
 • Windows Media Player (Windows; only supports MP3, WMA)
 • Winamp (Windows; supports the same formats as Raumfeld except for WMA, WAV)
Special Tag-Editors
 • MP3-Tag (Windows; supports the same formats as Raumfeld except for WAV)
 • MusicBrainz Picard (Windows, Mac OS, Linux; supports the same formats as Raumfeld except for WAV)
Skopiowałem nową muzykę na mój dysk sieciowy. Dlaczego nie widzę jej w My Music?

Jeśli kopiujesz nową muzykę w udostępniony folder, musisz ręcznie zainicjować powtórne skanowanie, aby Controller lub Raumfeld App mogli znaleźć nowo skopiowaną muzykę.

Aby to zrobić, wejdź w My Music, następnie Recently Added i wybierz opcję "Update music index" na dole listy. Alternatywnie przejdź do ustawień, wybierz Music Resources i aktywuj skan nowej muzyki na źródle dźwięku, na które skopiowałeś muzykę.

Używam urządzenia Android wersja 6.0 i chcę za jego pomocą przeprowadzić instalację systemu Raumfeld. Raumfel Setup Assistent wyświetla jednak tylko ekran powitalny i nie umożliwia instalacji systemu. Na czym może polegać problem?
Upewnij się, że Twoje urządzenie smart jest znajduje się w tej samej sieci WiFi, w jakiej powinien zostać zainstalowany system Raumfeld. Jeśli urządzenie ma dostęp do mobilnego internetu, deaktywuj ten dostęp na czas instalacji systemu Raumfeld.
No sound with high sample rates (Connector 2)
The Raumfeld Connector allows playback of music files with very high sample rates (up to 192 kBit). By connecting it to your stereo receiver you are able to enjoy high resoultion music files on your stereo set.

Unfortunately not all stereo receivers can process high sample rates on the optical input. If the Connector sends a signal with a higher sample rate than your stereo receiver is able to process it will not play the signal. Hence there is no sound.

In order to solve this problem the Connector offers the configuration option "Maximum sample rate on optical output". You will find it under Settings > Room Configuration > (Room name of Connector) > Connector.

This option allows you to set the maximum sample rate your stereo receiver is able to process. The Connector will then down-sample material with a higher sample rate to the denoted maximum sample rate.
Ich nutze den optischen Ausgang am Connector. Die Lautstärke ist aber nun nicht mehr über die App regelbar. Was kann ich machen?
Bei einer Signalausgabe über den optischen Ausgang am Connector kann die Lautstärke nicht via App geregelt werden.
Nutzen Sie stattdessen den analogen Ausgang des Gerätes oder regeln Sie die Lautstärke am angeschlossenen Verstärker.
I have a Connector connected to my system via a digital optical cable and sometimes experience drops in the music stream. What can I do to ensure even playback?
You can adjust the maximum sampling rate in the Connector’s configuration menu within the Raumfeld App. Try reducing this rate until your streams of music play without drops. If this does not help, activate the “fixed clock” option by checking the box. You’ll find the Connector’s configuration menu in the Raumfeld App under Settings>Room Configuration>Your Rooms(Select Connector) > Room Details(Select Connector again).
Jak dodać okładkę do moich plików muzycznych?
Okładki do Twoich zbiorów muzycznych możesz dodać na kilka sposobów, aby były pokazywane na Raumfeld Controller: 
Zapisz okładkę albumu w pliku muzycznym ("Osadź") 
Zapisanie okładki albumu w folderze albumu: 
Jeśli Twój Teufel Streaming System jest połączony z Internetem, brakujace okładki albumów zostaną dodane automatycznie, o ile zostaną znalezione w muzycznej usłudze online Last.fm.
 
Zapisanie okładki albumu w pliku muzycznym: 
Okładki mogą zostać osadzone w plikach muzycznych za pomocą większości odtwarzaczy muzycznych lub programów do tagowania. 
Zapisanie okładki albumu w folderze albumu:
Jeśli wszystkie tytuły z danego albumu leżą w jednym folderze, możesz zapisac okładkę albumu jako obraz w tym folderze. Teufel Streaming System dopasowuje je wtedy automatycznie do albumów. 
Wspierane formaty, wielkości i rozdzielczość
Polecamy używanie plików JPEG o minimalnej wielkości 300x300 pikseli (72dpi). Inne formaty obrazów (PNG, GIF) i wielkości są również obsługiwane. 
Jak mogę usunąć importowane playlisty?
Importowane playlisty zostaną usunięte tylko wtedy z muzycznej bazy danych, jeśli odpowiedni plik playlisty zostanie usunięty ze źródła muzyki:

 • Za pomocą Twojego programu do zarządzania plikami przejdź do folderu Raumfeld Base lub do dysku sieciowego, na którym zapisane są pliki playlist (.wpl, .m3u, .pls lub iTunes Music Library .xml)
 • Usuń plik

Jeśli plik został zapisany na Raumfeld Base lub pendrivie, zbiory muzyki zostaną zaktualizowane automatycznie w ciągu kilku sekund. Playlista nie będzie pokazywana pod Playlists > My Music.
Jeśli playlista została zapisana w udostępnionym folderze, musisz ręcznie zainicjować powtórne skanowanie, aby zmiany były widoczne pod Playlists > Imported.
Jak mogę importować moje playlisty do systemu Raumfeld?
Playlisty w następujących formatach są importowane do systemu i będą wyświetlane pod Playlists > Imported:

 • Playlisty iTunes (iTunes Music Library.xml)
 • Playlisty Windows (*.wpl)
 • Playlisty M3U (*.m3u)
 • Playlisty PLS (*.pls).

Aby Twoje playlisty były wyświetlane, zapisz je na pamięci USB, folderze sieciowym lub Raumfeld Base.

Podobne produkty

Na naszej stronie używamy plików cookies
Aby zaoferować Ci najlepszą możliwą obsługę i najbardziej dopasowane reklamy, używamy na naszej stronie funkcjonalne, analityczne i reklamowe pliki cookies oraz podobne technologie, które zostały udostępnione przez Teufel Audio lub osoby trzecie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz Polityce Cookies, gdzie możesz również konfigurować Twoje ustawienia plików cookies i wyrazić sprzeciw wobec ich stosowania. Poprzez kliknięcie na symbol X lub przez dalsze używanie tej strony internetowej (np. kliknięcie na link na tej stronie internetowej) zgadzasz się na używanie plików cookies.